htp
05 اسفند 1401 - 21:05

تظاهرات ضد جنگ اوکراین در «درسدن» آلمان

شماری از فعالان ضد جنگ در آلمان خواستار توقف جنگ افروزی غرب در اوکراین شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، شماری از فعالان ضد جنگ در آلمان با برگزاری تجمع اعتراضی توقف جنگ افروزی‌های غرب در اوکراین و ارسال تسلیحات نظامی به این کشور را خواستار شدند.

فعالان ضد جنگ در آلمان روز جمعه، ۲۴ فوریه و در اولین سالگرد جنگ در اوکراین تظاهراتی را در شهر درسدن برگزار کردند.

تظاهرکنندگان در تجمع امروز خود خواستار پایان دادن به ارسال تانک و سلاح‌های سنگین به اوکراین شدند. شرکت کنندگان در تظاهرات «صلح بدون سلاح» تاکید کردند که ارسال تسلیحات نظامی بیشتر از سوی غرب به اوکراین تنها به تشدید درگیری‌ها در این کشور خواهد انجامید.

بنا به نوشته اسپوتنیک، انتظار می‌رود سران جنبش سیاسی اروپاییان میهن‌پرست علیه اسلامی شدن غرب (PEGIDA) از جمله لوتز باخمن و همچنین بیورن هوکه، سیاستمدار آلمان و هاینز کریستین اشتراچه، معاون سابق صدراعظم اتریش به جمع معترضان ضد جنگ بپیوندند.

این تظاهرات در حالی برگزار می‌شود که کمک‌های نظامی گسترده غرب به کی‌یف به ده‌ها میلیارد دلار رسیده است. موضوعی که مسکو بارها از آن انتقاد کرده و آن را عامل تشدید تنش‌ها در اوکراین می‌داند.

ارتش روسیه ۲۴ فوریه (۵ اسفند ۱۴۰۰) «عملیات نظامی ویژه» خود را در شرق اوکراین آغاز کرد؛ مقامات ارشد دولت روسیه می‌گویند این عملیات در پاسخ به درخواست سران جمهوری‌های خودمختار دونتسک و لوهانسک برای حفاظت از آنها در برابر نیروهای اوکراینی آغاز شده است. به نوشته اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه گفته است که هدف از این عملیات «حمایت از مردمی است که بیش از هشت سال تحت نسل‌کشی و آزار و اذیت رژیم کی‌یف قرار داشتند».

منبع: مهر
شناسه خبر: 1054644